Atrakcyjne Międzywodzie

Jednym z miejsc, które są naprawdę godne polecenia i warto tam spędzić swój urlop, jest na pewno wyspa Wolin. A w szczególności położone na niej Międzywodzie, które jest uroczą, niewielką wsią, już od wielu lat swoją atrakcyjnością przyciągającą turystów nie tylko z Polski, ale także innych krajów. Nic dodać, nic ująć – położenie na skraju Wolińskiego Parku Narodowego sprawia, że turyści wyrastają tu w sezonie letnim jak grzyby po deszczu. To idealne miejsce na wypoczynek praktycznie dla każdego profilu turysty, bez względu na to czy podróżujesz sam, masz ochotę wybrać się gdzieś z przyjaciółmi, a może z całą rodziną i małymi dziećmi – masz tutaj gwarancję pełnego bezpieczeństwa i przeżycia niesamowitych, pełnych wrażeń chwil – idealna okazja do tworzenia wspomnień, jakie zapamiętamy do końca naszego życia. Szczególnie wtedy, kiedy planujemy spędzić wakacje w gronie najbliższych nam osób.

Międzywodzie jest niewielką wsią. Poza sezonem zamieszkuje ją niespełna 700 osób. Liczba ta nie jest w żaden sposób imponująca, ale imponuje jednak przygotowana przez tutejszą społeczność baza noclegowa, zdolna pomieścić i zapewnić zakwaterowanie tysiącom turystów w ciągu sezonu letniego. Noclegi w Międzywodziu należą do jednych z najbardziej komfortowych na całym wybrzeżu, ich cena jest też bardzo zróżnicowana, niemniej na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

To, co koniecznie trzeba zwiedzić ze wszystkich stron na wyspie Wolin, to bez dwóch zdań Woliński Park Narodowy. Na jego obszarze możemy spodziewać się rzadko występujących bądź nawet zagrożonych wyginięciem gatunków fauny i flory – głównym faworytem tutejszych okolic jest orzeł bielik. Warto także wiedzieć, że jeszcze do niedawna wieś ta spełniała wszystkie warunki, które kwalifikowały ją do leczenia uzdrowiskowego, ale od 2005 roku działalność ta w tych stronach jest niestety zaniechana. Ciekawostką na temat tej miejscowości może też być to, że jej część od 1 stycznia 2017 roku, zostanie na stałe przyłączona do innej miejscowości – Dziwnowa. Trzeba też przyznać, że z tej miejscowości praktycznie wszędzie mamy blisko – od Dziwnowa, Dziwnówka czy Międzyzdrojów dzieli nas zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>