Cudowna kolorowa jesień nad Soliną

Najbardziej popularne turystyczne miejscowości bieszczadzkie to Solina, Polańczyk, Myczkowce i Olchowiec. Co roku tysiące osób przyjeżdża tutaj na wakacje na urlop albo na weekendowy wypad. Największa baza kwaterunkowa Soliny (meteor-turystyka.pl – oferty poza sezonem) w całym regionie oferuje wiele miejsc w hotelach, schroniskach górskich, prywatnych kwaterach, gospodarstwach agroturystycznych i w najpopularniejszych – w pełni wyposażonych domkach letniskowych. Ze względu na duże zainteresowanie tym przepięknym zakątkiem Polski, o rezerwacji należy pomyśleć znacznie wcześniej.

Bieszczady to przede wszystkim raj dla żeglarzy i dla miłośników górskich wędrówek. Solina to wymarzone miejsce na urlop. Zalew Soliński to wspaniałe miejsce do żeglowania, pływania i wędkowania. Przepiękne wzniesienia, grzbiety górskie, z których rozpościera się widok na bieszczadzkie jeziora od dawna przyciągają tutaj turystów spragnionych wypoczynku w ciszy i spokoju. Solina jest też chętnie odwiedzana przez fotografów, malarzy i artystów, dla których przebywanie w tak cudownych terenach stanowi inspirację do pracy. Jesienne mgły otulające solińskie wzgórza to niesamowity, magiczny widok. Między zielonymi wzgórzami rozsiane są letniskowe wioski i ośrodki wczasowe, które oferują bardzo urozmaiconą formę wypoczynku. Niektóre z nich czekają na turystów przez cały rok.

Solina jest piękna o każdej porze roku. Jednak prawdziwi miłośnicy Bieszczad wiedzą, że najlepiej przyjechać tu jesienią. Tak pięknych kolorów nie zobaczymy w innym miejscu. Cała paleta brązów, żółci i czerwieni robi niesamowite wrażenie. Poza tym jesień to czas na grzybobranie. Wtedy też zaczyna się w Bieszczadach okres godowy jeleni karpackich. Na leśnych polanach słychać wówczas porykiwania tych zwierząt. Schyłek lata to też dobra pora na górskie wędrówki. Kiedy upał już tak nie doskwiera, a zmienna bieszczadzka aura nie raczy tak często burzami można śmiało wędrować bieszczadzkimi ścieżkami. Do poznania mamy dużo ciekawych miejsc. Niektóre z nich, prawie dzikie, przyciągają najbardziej. Pamiętać trzeba jednak, że Bieszczady to kraina niedźwiedzia brunatnego i praktycznie w każdym zakątku istnieje ryzyko, że możemy na niego natrafić. Poza miśkami żyją tu wilki, rysie i wiele innych polskich drapieżników. Solina to miejsce dla wszystkich tych, którzy nie potrzebują wyszukanych atrakcji, takich jakie oferują wielkie miasta. To miejsce gdzie przyroda jest najważniejsza. Wystarczy chociaż raz tu przyjechać aby to zrozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>