Ełk – największe miasto Mazur

Ełk jest największym miastem na uwielbianych przez turystów Mazurach. Jest on położony w województwie warmińsko-mazurskim (zobacz na wikipedii) i co roku przyciąga wielu wczasowiczów, chcących spędzić urlop na zwiedzaniu zabytków tego malowniczego miasta, ale także decydując się na różne formy aktywności fizycznej. Duża ilość ciekawych miejsc w Ełku sprawia, że w tym mieście nie sposób się choć przez chwilę nudzić.

Jednym z wielu miejsc, do których warto zawitać podczas pobytu w Ełku jest tamtejsza wieża wodna z Heimatmuseum. Obiekt pochodzi z 1895 roku, mimo przeznaczenia od bardzo dawna nie zaopatruje miasta w wodę, w wieży natomiast od lat przechowywane są rzeczy, które niegdyś znajdywały zastosowanie w gospodarstwach domowych (ubrania, naczynia, piecyki, itp.), a dzisiaj chronione są przed ich wyrzuceniem lub przekazaniem w „obce ręce”. Na miejscu z czasem prawdopodobnie powstanie muzeum, dziś warto wybrać się tam, by podziwiać niewątpliwie urokliwą biało-złotą budowlę.

W Ełku znajdują się także ruiny zamku krzyżackiego, można się do nich dostać, przechodząc przez powstały w XX wielu most (niegdyś do zamku prowadził most zwodzony). To duża atrakcja miasta, przede wszystkim od momentu, w którym most został podświetlony.

Jak widać osoby ceniące urokliwe miejsca nie będą mogły narzekać na nudę. W Ełku nie brakuje również miejsc, gdzie można spędzić czas, uprawiając najróżniejsze sporty. Warto wybrać się do parku linowego, w którym rozerwać się mogą zarówno dorośli, jak również ich pociechy, a to ze względu na liczne trasy o różnych poziomach trudności. Innym miejscem, które warto odwiedzić wspólnie z dziećmi to park wodny. Poza basenami na miejscu znajduje się także mierząca ponad 100 metrów zjeżdżalnia, dorośli mogą odprężyć się w saunarium. Kolejnym miejscem, w którym wizyta sprawi wiele radości osobom lubiącym sport jest ścianka wspinaczkowa, z której korzystać mogą dzieci i dorośli. Ełk jest miastem, w którym odnajdzie się każdy amator aktywności fizycznej.

Każdy, kto chce podziwiać liczne zabytki Ełku lub po prostu spędzić czas w malowniczym mieście z licznymi atrakcjami, powinien wybrać się tu na wakacyjny urlop. Noclegi w Ełku (spis z meteora) można znaleźć zarówno w hotelach, jak również w willach czy pensjonatach. Ceny zakwaterowania zaczynają się już od około 20 zł za noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>