Kolej wąskotorowa oraz inne atrakcje okolic Trzęsacza

Trzęsacz to nadmorska miejscowość znana przede wszystkim z ruin średniowiecznego kościoła, który powoli przybliżał się do morza, by ostatecznie częściowo zostać przez nie pochłoniętym. Ale ta miejscowość oferuje znacznie więcej. Wielu turystów już się o tym przekonało i odwiedza go każdego roku. Na miejscu znajdziemy także wiele atrakcji, jak punkt widokowy, ciekawe szlaki piesze oraz rowerowe, a także Gryficką Kolej Wąskotorową, którą w sezonie można zwiedzić okolicę.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa prowadzi z Gryfic do Pogorzelicy, a w Trzęsaczu znajduje się jedna z jej stacji. Wąskotorówka powstała tutaj pod koniec XIX stulecia i przez lata wykorzystywana była do przewozu różnych materiałów. Po wojnie jej znaczenie spadło, ale wzmożony ruch turystyczny dał jej drugą szansę. W sezonie odbywają się tędy także przejazdy kolejką retro, która dojeżdża do Pogorzelicy.

W okolicach Trzęsacza działa także ciekawy system rowerowy, przypominający te, które zobaczyć można w największych polskich miastach. Możemy wypożyczyć rower w Rewalu, Pobierowie lub Niechorzu i oddać go w jakimkolwiek innym z tych trzech wymienionych punktów. Dodatkowo, za przewóz rowerów z wypożyczalni nie zapłacimy ani grosza w Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. A szlaków w okolicy znajdziemy wiele. Warto wybrać się Śladami Zabytków Architektury. Jest to trasa długości ok. 10 kilometrów. W okolicach znajdziemy też inne ciekawe ścieżki rowerowe.

Jeśli jednak wolimy inne formy spędzania wolnego czasu, to zawsze możemy się wybrać do Rewala, gdzie czeka na nas Park Linowy "Gibon" z dziewięcioma trasami, miejscem do gry w bule oraz siłownią na świeżym powietrzu. W samym Trzęsaczu działa natomiast Orlik, który zimą zamienia się w lodowisko.

Dużym atutem miejscowości jest również jej baza noclegowa. Istnieje tu kilkadziesiąt obiektów noclegowych, takich jak domy wczasowe, pensjonaty czy pokoje gościnne, gdzie zarezerwujemy sobie tanie noclegi (przejdź: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,trzesacz,0.html). Trzęsacz jest także całkiem dobrze skomunikowany z innymi miejscowościami w okolicy – kursują tutaj liczne busy, które zabiorą nas m. in. do Szczecina. Na miejscu znajdziemy też oczywiście wszystko to, co jest tak charakterystyczne dla nadmorskich miejscowości. Są tutaj smażalnie ryb, sklepy z pamiątkami oraz inne atrakcje, powstałe z myślą o turystach. W Trzęsaczu na pewno nie będziemy się nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>