Miasto zabytków – Sandomierz

Województwo świętokrzyskie pełne jest ciekawych i pięknych miast. Z roku na rok ten region Polski cieszy się coraz większą popularnością. Jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie znajdziemy w tej części naszego kraju jest Sandomierz, które położone jest nad Wisłą. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, pragnących poznać bliżej to niesamowite i słynne miejsce. Przez miasto to przebiega wiele znanych szlaków turystycznych, co nadaje mu jeszcze większej atrakcyjności. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się baza noclegowa Sandomierza (zobacz tutaj: ) <- Znajdziemy tu wiele ofert wszystkich funkcjonujących hoteli, domków gościnnych oraz różnego rodzaju pensjonatów, których wybór umili nasz urlop w tej uroczej miejscowości.

Przepiękne zabytki przyciągają tutaj wielu miłośników historii. Jednym z ciekawszych miejsc jest kościół pod wezwaniem św. Jakuba (zobacz tutaj: www.wikipedia.org/wiki/swiety,jakub), który został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytuty Dziedzictwa. Obiekt ten został wybudowany w XII wieku. Wewnątrz tej świątyni możemy zobaczyć wiele zabytkowych obiektów, takich jak gotycka chrzcielnica czy też historyczne ołtarze. Największą atrakcją tego kościoła są przepiękne malowidła.

Sandomierz to miasto, w którym możemy odnaleźć jedną z najstarszych szkół w Polsce, czyli Collegium Gostomianum. Budynek tej placówki został wybudowany w XVII wieku i wtedy też swoją działalność rozpoczęła tutaj pierwsza szkoła. Obecnie, działa tu szkoła średnia o charakterze liceum. Bardzo ciekawym miejscem, które warto odwiedzić jest Zamek Królewski. Budowla ta została stworzona już w XIV wieku. Jej wygląd oddaje cechy stylu gotyckiego, barokowego i klasycystycznego, a to wszystko za sprawą licznych remontów oraz renowacji. Miejsce to obecnie udostępnione jest do użytku turystów, którzy oprowadzani są po obiekcie w towarzystwie przewodników. Sandomierz to interesujące miasto, kryjące w sobie historię, którą warto poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>