Piesze wycieczki i atrakcje w Rytrze

Przygotowując się do sezonu turystycznego, warto zapoznać się z najatrakcyjniejszymi zakątkami Beskidu Sądeckiego – wyjątkowego, dziewiczego regionu położonego na południu kraju. Gdy zwiedzamy takie miejsca, jak Wielki Rogacz, Niemcowa czy Łabowska Hala za bazę wypadową może służyć nam miejscowość o nazwie Rytro. Noclegi dostępne są w licznych hotelach i motelach, a także w domkach letniskowych. Decydując się na pobyt tutaj warto zajrzeć pod link: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rytro,0.html  i znaleźć coś dla siebie, tak jak my. W pobliżu znajdują się cieszące się dużą popularnością szlaki turystyczne, prowadzące przez najbardziej urokliwe zakątki polskich gór.

Osoby zainteresowane środowiskiem naturalnym, fauną i florą, z całą pewnością wybiorą się w takie miejsca, jak Popradzki Park Krajobrazowy. Każdego roku miejsce to odwiedzane jest przez setki turystów, rozkoszujących się pięknem okolicy oraz nieskażonym środowiskiem naturalnym.

Niedaleko Rytra znajduje się także stok narciarski, na terenie którego dostępny jest ponadto wyciąg dywanowy oraz wiele innych atrakcji. W okolicy można znaleźć ponadto mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Osoby odwiedzające Rytro to przede wszystkim wielbiciele dalekich, pieszych wycieczek. W pobliżu przebiegają także trasy rowerowe oraz szlaki wodne, na których organizowane są spływy kajakiem bądź łódką. Dużą popularnością cieszy się ponadto park linowy Ablandia, przygotowany przede wszystkim z myślą o najmłodszych.

Wśród atrakcji znajdujących się na terenie miejscowości, warto wymienić średniowieczny zamek, położony w malowniczej okolicy. Gmina wyróżnia się obecnością rzadkich gatunków fauny i flory, w tym kilku gatunków storczyków.
Okolice te chętnie odwiedzane są przez wycieczki szkolne i inne grupy zorganizowane. Turyści mogą liczyć na komfortowe i bezpieczne warunki oraz bardzo atrakcyjne ceny pobytu. Na terenie gminy co roku organizowane są „Dni Rytra”, podczas których prezentowana jest lokalna kultura i historia. Osoby, odwiedzające gminę w celach wypoczynkowych, chętnie korzystają także z festynów, pokazów, koncertów oraz innych imprez okolicznościowych. W okolicy organizowane są również wycieczki konne oraz narciarskie, przeznaczone dla doświadczonych pasjonatów sportu. Nie można w tej miejscowości się nudzić. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>